Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Mozek a CNS

Co vás čeká na cestě za léčbou

Průvodce procesem léčby

Jak léčba v Protonovém centru probíhá?

Léčba protonovým paprskem probíhá ambulantně. Na začátku celého léčebného procesu podstoupíte vstupní a diagnostická vyšetření. Na jejich základě připraví tým odborníků Protonového centra váš individuální ozařovací plán. Na ozařování budete do Protonového centra docházet v pravidelných intervalech, v přesně stanovených dnech a čase. Samotné ozařování trvá pouze několik minut, ale včetně přípravy a konzultace strávíte v našem centru přibližně jednu hodinu.


Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření v Protonovém centru

Prvním krokem, který musíte udělat, je domluvit si termín vstupního vyšetření, které je bezplatné a je nezbytnou součástí pro případné zařazení do léčby. Během této konzultace lékař posoudí váš současný zdravotní stav, typ diagnózy, stadium onemocnění a navrhne ten nejlepší možný postup i případné zařazení do protonové terapie. Termín vstupního vyšetření si můžete domluvit s koordinátorkami Protonového centra na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo prostřednictvím formuláře.

Diagnostika

Diagnostika

Potřebná diagnostická vyšetření k přípravě vašeho ozařovacího plánu máme v Protonovém centru k dispozici. Nezbytná vyšetření tak můžete podstoupit rychle a bez dlouhého čekání.

Máme k dispozici nejmodernější diagnostickou technologii:

Plánování

Plánování

Před samotným zahájením protonové terapie je potřeba určit vaši vhodnou polohu, ve které budete ozařováni a která bude reprodukovatelná, tedy stejná při každém ozařování. Finálním výsledkem všech diagnostických vyšetření je přesná lokalizace nádoru. Protonový paprsek tak s milimetrovou přesností zasáhne nádor a minimalizuje ozáření okolní zdravé tkáně. Váš individuální ozařovací plán je připraven během 3-5 dnů a jeho součástí je detailní popis vlastní protonové léčby.

Léčba

Léčba v Protonovém centru

Protonová terapie je ambulantní léčbou. Do pražského Protonového centra docházíte na pravidelné návštěvy. Před začátkem každého ozařování nejprve naši odborníci pozorně překontrolují vaši polohu, ověří ozařovací plány a všechna další data, podle kterých se celé ozařování řídí. Každý týden absolvujete konzultaci s lékařem, na které prodiskutujete dosavadní průběh léčby a váš zdravotní stav.

Chcete více informací o léčbě rakoviny mozku a CNS?

‹ Zpět

Mozek a CNS

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde