Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Mozek a CNS

Rady a informace

O NÁDORECH MOZKU A CNS

Jaký způsob léčby rakoviny mozku zvolit?

Při léčbě rakoviny mozku a centrální mozkové soustavy je podstatné zvolit ten nejšetrnější způsob léčby. Ozařování nádorů mozku patří k nejobtížnějším a nejrizikovějším zákrokům, protože hrozí poškození citlivých struktur mozku, které jsou zodpovědné za zrak, sluch a intelekt.

S rostoucí dávkou záření, která je do cílové oblasti aplikována, roste i riziko souvisejících komplikací, které významně ovlivňují následnou kvalitu života pacientů. Protonová terapie při léčbě nádorů mozku a CNS výrazně snižuje záření na citlivé struktury mozku a také snižuje pravděpodobnost vzniku sekundárních nádorů.

Protonová terapie jako velmi úspěšná metoda

Protonová radioterapie je vysoce účinná léčba rakoviny ozařováním, která minimálně omezuje životní styl pacientů. Díky fyzikálním vlastnostem protonů dokážeme precizně zacílit a odměřit dávku energie, která je předána přesně v oblasti nádoru. Metodou protonové léčby je možné dosáhnout potřebné protinádorové účinnosti a zároveň minimalizovat ozáření zdravých tkání a s tím související snížené riziko vzniku vedlejších účinků.


Další informace o protonové léčbě, jaké jsou její výhody a pro koho je léčba vhodná vám ochotně sdělí koordinátorky léčby Protonového centra na čísle: 222 999 000 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.

Chcete více informací o léčbě rakoviny mozku a CNS?

‹ Zpět

Mozek a CNS

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde